14 Nisan 2017

Açıköğretim fakültesi ile yarım kalan eğitiminize devam edin.

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Açıköğretim fakültesi ile yarım kalan eğitiminize devam edin.

Üniversite eğitimi almak her insan için önem taşır. Yaşam koşulları çoğu zaman özellikle üniversite eğitiminin yarım kalmasına hatta başlamamasına neden olabilmektedir. Ancak nedeni veya gerekçesi ne olursa olsun Türkiye de artık başlamayan veya yarım kalan üniversite eğitimine açık öğretim fakültesi sistemi ile devam edebilmek mümkün.

Açık öğretim fakültesi bölümleri

açık öğretim üniversitesi ülkemizde farklı üç üniversite tarafından farklı lisans ve önlisans programları ile değişik nedenlerden dolayı üniversite eğitimi alamayanlara eğitim imkanı sunmaktadır. Açık öğretim imkanı sunan üniversiteler Eskişehir Anadolu Üniversitesi açık öğretim Fakültesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan eğitim fakültesidir. Eğitimine açık öğretim Fakültesi aracılığı ile devam etmek isteyen öğrenciler hemen ilgili üniversitenin aöf bölümleri incelenerek tercih yapabilirler.

Aöf Sınavları Hakkında

AÖF de eğitim almak isteyenler ilgili bölüme kayıt yaptıktan sonra sadece üniversitenin akademik takviminde belirtilen tarihlerde aöf sınavları hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirler. Açık öğretim üniversiteleri her akademik döneme ait vize, final ve bütünleme sınavı yapmaktadır. Açık öğretim fakültesinin yapmış olduğu her bir sınav kayıt yaptırılan programda okutulan derslerle ilgili almış olduğunuz sınav puanının fakülte tarafından belirlenen etki oranına göre başarı durumunuzu belirlemektedir. Siz de başlamadığınız veya yarım bıraktığınız üniversite eğitimine açık öğretim Fakültesi aracılığı ile devam etmeniz mümkün.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Etiketler: / /

Haberler