11 Şubat 2016

Açık Öğretim Lisesi sınavlarında Başarı imkanı!

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Merhaba arkadaşlar ben Salih Şencan;

Sizlere Açık Öğretim Lisesi sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak bir makalemi hazırlıyorum. Kendim de Açık Öğretim Lisesi mezunuyum. Şimdi anlatacağım makalede anlatım bozuklukları olabilir bu durum için sizlerden öncelikle özür dilerim. Evet arkadaşlar gelelim Açık Lise Sınavlarında %90 başarılı olma olayına….

 

Merhaba arkadaşlar ben Salih Şencan Açık Öğretim Lisesi`ne yeni kayıt oldum. Şimdi açık lise sınavlarında başarılı olmak için yapacaklarımı lütfen sizde uygulayınız. Açık Öğretim Lisesi`de Dil ve Anlatım 1 dersine hazırlanmam gerekiyor. %90 başarılı olmalıyım. Bunun için öncelikle Açık Öğretim Lisesi Soru bankası elimde olmalı neden mi çünkü çıkmış sınav sorularına bakmam gerekiyor. Şimdi gelelim elimde bulunan soru bankasınında ki soruları görüntülemek. Açık Öğretim Lisesi soru bankasını sitemiz üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Diyelim ki kitabımızı açtık ve Dil ve Anlatım 1 dersini inceliyoruz. Olay burada başlıyor arkadaşlar Dil ve Anlatım 1 dersinden çıkmış sınav sorularını çözmeye çalışıyoruz.  Aslında işte tamda burada kayıp ediyoruz. Soruyu kendimiz çözmeye çalışıyoruz, soru bankasında 1. soruyu okuyup kendimiz cevapladığımızda kendimizce doğru cevap C) olarak işaretliyoruz ve bakıyoruz ki aslında cevap anahtarında doğru cevap C) değil de B) olduğunu göreceksiniz ve bu cevap aklınızda kalmayacak oysa ki genelde “Açık Öğretim Lisesi” sınavlarında aynı sorular çıkmaktadır. Şimdi gelelim işin asıl kısmına:

Bu anlatacağım konuyu dikkatle okuyunuz. Örnekler ile yapıldığında konuya tamamen hakim olacaksınız.

Açık Öğretim Lisesi Dil ve Anlatım 1 Dersinden bir kaç soru görüntüleyelim. Arkadaşlar burada dikkat etmeniz gereken soruyu okuyunuz ve doğru işaretlenmiş cevap şıkkına bakınız diğer şıklara kesinlikle bakmayınız.  Soru = Doğru Cevap
soru1

soru2

soru3

soru4

soru5

soru6

soru7

soru8

soru9

soru10

Evet arkadaşlar 10 tane soruyu görüntüledik ve cevaplarına bakmış bulunuyoruz. Yukarıda belirtmiş olduğum hususu dikkate alınız.

Arkadaşlar şimdi gelelim soruların ve cevapların bizde etkisi nedir onu görüntüleyelim. Toplamda Dil ve Anlatım 1 dersinden 20 soru var “Başla” butonu ile soruları çözmeye çalışalım. Bakalım 20 sorudan kaç tane doğru yapabileceksiniz. Yukarıdaki soruları dediğim gibi dikkatli okuyun ve cevaba bakınız. Sizler için hazırlamış olduğum yukarıda ki sorulara bakıp aşağıda ki soruları yanıtlamayınız olayın pratiğini öğrenmek için bu önemli bir konudur.

 

Ve Sınavımıza başlıyoruz…

Başla

Tebrikler - Deneme Dil ve Anlatım 1 adlı sınavı başarıyla tamamladınız.

Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%.

Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Elif dedi ki:

  Baska sorular yok mu? ????

 2. mahsun dedi ki:

  Evet deneyin gerçekten cok başarılı

 3. hüseyin dedi ki:

  Ok işaretinden degiştîrebilirsiniz

 4. Burak dedi ki:

  Anlamadm kiyukarda ki sorulari inceledktn snra testteki sorulari cozuyorm yazdiginiz yazida yanitlamayiniz yazıyor

 5. harun dedi ki:

  Güzelmiş harbiden

 6. ümitcan dedi ki:

  Sayısallara nasıl çalışıcaz

 7. sena dedi ki:

  Mesleki açık lise okuyorum kredilerini tamamlamama 24 kaldı tanede muaf dersim var muaf dersleri vermeden mezun olunuyormu

 8. sena dedi ki:

  10 muaf dersim kaldi yardimci olursaniz çok sevinirim

YORUM YAZ
Haberler