09 Mayıs 2017

Açık Öğretim Fakültesi Merak Edilen Konular

Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn0

Açık Öğretim Fakültesi Merak Edilen Konular

Açık öğretim fakültesi okumak isteyen insanlar okul kaydı yaptırabilmek için üniversite giriş sınavlarına girmek zorundadır. Barajı geçen öğrenciler aöf bölümleri arasından istediği bölümü seçerek kayıt yaptırabiliyor.

Ancak bir insan daha önceden üniversite okumuş ise ikinci üniversite kapsamında doğrudan kayıt yaptırma hakkına sahip olabiliyor. Tarih ve edebiyat gibi bölümler okuyan insanlar formasyon alarak açık öğretimden öğretmen olabilme şanslarını da edinmiş bulunuyorlar.

Aöf sınavları her yıl belli tarihlerde gerçekleştiriliyor. Her dönem ara sınav ve yıl sonu sınavları yapılıyor. Güz dönemi ve bahar dönemi olarak adlandırılan sınav dönemlerinde sorumlu olduğunuz derslerden sınava girerek bir üst sınıfa geçmeye çalışıyorsunuz.

Açık Öğretim Not Sistemi

Açık öğretimde çan eğrisi sistemi kullanılıyor. Aynı zamanda kredili sistem olduğu için her dönem mutlaka 30 kredi ders almak zorundasınız. İlk yılını başarı ile tamamlayan önceler ikinci ve üçüncü sınıflarda 15 kredi fazla ders alarak 4 yıllık bir bölümü 3 yılda bitirme şansı elde edebiliyor. Ancak her dönem 15 krediden fazla ders alamıyorsunuz.

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Sistemi

Açık öğretim fakültesinde liseden farklı olarak yanlışlar doğruyu götürüyor. Her soruda 5 şık bulunuyor. Son bir yıl içerisinde getirilen sınav yeniliklerinden biri de açık uçlu soru sistemidir. Ancak şuan için tüm bölümlerde uygulanmıyor. Her bölümde tek bir dersten uygulamaya alınacak olan açık uçlu soru da yanlış cevap diğer doğru cevapları etkilemeyecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Haberler